Automobilklub Zamkowy

ul. Sportowa 6

42-500 Będzin

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bank Ochrony Środowiska O/ Sosnowiec
30 1540 1128 2061 7072 7850 0001

 

 

2. Rajd Opolski w przyszły weekend

Tylko do 21 października zawodnicy mają czas na wysłanie zgłoszenia na 2. Rajd Opolski, szóstą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Listę zgłoszeń poznamy w poniedziałek 24 października.

Rajd organizowany przez Automobilklub Zamkowy i Automaster Klub w zeszłym roku przyciągnął na start ponad 60 załóg. W tym roku organizatorzy idąc za ciosem przygotowali jego drugą edycję. Już w przyszły weekend, w dniach 28-29 października, w Opolu rozbrzmiewać będzie dźwięk samochodów rajdowych. Będzie to gratka nie tylko dla zawodników, ale też dla fanów motorsportu.

- Odcinki zostały wytyczone w oparciu o ubiegłoroczną trasę, która zawodnikom bardzo przypadła do gustu. W tym roku zaplanowaliśmy 42 kilometry oesowe, a to maksymalny dystans na jaki pozwalają nam regulaminy - mówi dyrektor rajdu Dominik Ochojski.

Zmagania zawodników poprzedzi start honorowy na opolskim rynku, który zaplanowano w piątek o godzinie 20:00. W sobotę od godziny 8:00 ruszą prawdziwe rajdowe emocje. Na odcinkach specjalnych Osowiec i Budkowice rywalizować będą załogi walczące o tegoroczne tytuły Mistrzów Śląska w klasach i klasyfikacji generalnej.

Organizatorzy zapraszają na stronę www.rajdopolski.pl, gdzie znaleźć można niezbędne informacje dla kibiców, zawodników i mediów.

- Przypominamy o bezpiecznym kibicowaniu i słuchaniu poleceń sędziów zabezpieczenia oraz policji. Spędźmy ten dzień w jak najlepszej atmosferze, ale zawsze rozsądnie wybierając miejsca do kibicowania – przypominają organizatorzy.

Ceremonia mety rajdu odbędzie się na rynku w Opolu około godziny 17:49. Tam poznamy zwycięzców 2. Rajdu Opolskiego.

Źródła nie znaleziono